Отримайте доступ до більше 2 мільйонів готових рішень, публікацій та оглядів
Оформити
передплату

Оформлення трудових правовідносин із сумісниками

02.11.2020 1031 0 2

Див. докладніше: Приймаємо на роботу сумісників


Порядок оформлення трудових правовідносин із сумісником такий же, як і із працівником за основним місцем роботи (докладніше див. "Документальне оформлення прийняття на роботу за трудовим договором"). Хоча є й деякі особливості. Зупинимося на них докладніше.

1. Роботодавець не може вимагати в працівника, якого приймають на роботу за сумісництвом, підтвердження того, що в нього є основне місце роботи (довідку з основного місця роботи). При працевлаштуванні сумісником працівник повинен пред'явити паспорт, а якщо робота, на яку його приймають, вимагає спеціальних знань, роботодавець або уповноважений ним орган має право вимагати в нього диплом або інший документ, що підтверджує отримання освіти або професійну підготовку (п. 1 Положення № 43).

2. У наказі про приймання на роботу сумісника обов'язково вказується, що працівник приймається на роботу саме за сумісництвом, й обумовлюэться режим роботи (неповний робочий день, тиждень і т. д.). Суміснику також може бути встановлений і повний робочий день, але тільки якщо він оформляється не на держпідприємство.

Слід пам’ятати! У наказі про приймання на роботу найменування посади (професії), яку буде обіймати працівник, повинне відповідати Класифікатору ДК 003:2010.

Наказ можна скласти в типовій формі № П-1, затвердженій Наказом № 489, або в довільній, більш зручній роботодавцю, але із зазначенням усіх необхідних реквізитів (див. зразок).

3. При прийманні на роботу сумісник не передає роботодавцю свою трудову книжку – вона зберігається за його основним місцем роботи. При цьому якщо працівник виявив бажання зробити відповідний запис у трудовій книжці, то він повинен звернутися з таким проханням до кадрової служби свого підприємства (п. 9 Положення № 43).

Запис до трудової книжки вноситься на підставі документа, що підтверджує факт роботи за сумісництвом (див. зразок). Це може бути копія наказу про приймання на роботу за сумісництвом або довідка з місця роботи за сумісництвом (типової форми такої довідки на сьогодні немає, але в ній повинні бути всі необхідні відомості: найменування роботодавця, П. І. Б. працівника із зазначенням посади, на якій він працює за сумісництвом, дата та номер наказу про приймання на роботу сумісником. На довідці повинен стояти підпис уповноваженої особи і печатка підприємства (при наявності) (див. зразок).

Коментарі до матеріалу