Коли (не) застосовувати РРО/ПРРО
Застосування РРО/ПРРО у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг регулюється Законом від 06.07.1995 № 265/95-ВР (далі – Закон № 265). Дія цього Закону поширюється на всіх суб’єктів господарювання (далі – СГ), їхні господарські одиниці та представників (уповноважених осіб) СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або безготівковій формі.
Зверніть увагу! Дія Закону № 265 поширюється не лише на юросіб та їхні відокремлені підрозділи, а й на фізосіб-підприємців.
СГ, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі під час продажу товарів (надання послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, зобов’язані: проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим РРО/ПРРО зі створенням у паперовій та/або електронній формі фіскальних чеків (ст. 3 Закону № 265).
Зверніть увагу! РРО/ПРРО потрібно застосовувати в разі здійснення розрахункових операцій.
Розрахункова операція – це приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а в разі застосування банківської платіжної картки – оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документів щодо перерахування коштів у банк покупця (ст. 2 Закону № 265).
Зверніть увагу! Розрахунковою операцією може бути як готівкова, так і безготівкова оплата товарів (послуг).
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року