Форма № 1ДФ у разі виплати від ФСС після звільнення працівника
Ситуація
Працівник звільнився 29.05.20 р. При звільненні йому була нарахована зарплата і лікарняні, у тому числі за рахунок коштів ФСС. Але в день звільнення працівникові була виплачена тільки зарплата, а фінансування від ФСС у сумі 2 300 грн надійшло лише 06.07.20 р.
Виплати у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності (лікарняні) з метою оподаткування вважаються зарплатою. Згідно з пп. 169.4.1 ПК, якщо працівник отримує доходи у вигляді зарплати за період її збереження згідно із законодавством, у тому числі за період перебування на лікарняному, то такі доходи (їх частина) відносяться до відповідних податкових періодів їх нарахування
У нашій ситуації гроші від ФСС на спецрахунок страхувальника надійшли із затримкою. Тому роботодавцеві бажано сплатити ПДФО/ВЗ зі своїх коштів (з поточного рахунка). Адже пп. 168.1.5 ПК вимагає, щоб при нарахуванні доходу платежі до бюджету надійшли протягом 30 календарних днів після місяця нарахування, але у ці строки грошей на спецрахунку ще не було (а саме з них слід утримувати податок/збір!).
Коли фінансування від ФСС надійшло на спец-рахунок, підприємство мало виплатити колишньому працівникові лікарняні та повторно сплатити ПДФО/ВЗ уже зі спецрахунка. А раніше сплачені кошти вважати переплатою.
Тоді розд. I форми № 1ДФ треба заповнити таким чином (для спрощення покажемо лише нарахування і виплату лікарняних від ФСС):
Фрагмент <...>
<...> |
Аналогічно чинимо із заповненням рядка «Військовий збір» розд. II форми № 1ДФ. Завважимо: ми тут зазначили ознаку доходу «101», оскільки при нарахуванні лікарняних фізособа перебувала у трудових відносинах з податковим агентом.
Коментарі до матеріалу