Неоподатковувані розміри доходів, які залежать від МЗП та ПМ
Аналітика:
- Мінімальна зарплата та прожитковий мінімум – 2025: які розміри та на що вплинуть
- Військовий збір із перехідних відпусткових і лікарняних: коли 1,5 %, а коли – 5 %
Податковим кодексом (далі – ПК) визначено низку доходів, які не беруть участі в розрахунку загального місячного (річного) оподатковуваного доходу. А отже, з них не утримуються ПДФО та військовий збір (далі – ВЗ). Розглянемо, якими будуть розміри неоподатковуваних доходів у 2025 році.
Нагадаємо, розміри мінімальної зарплати та прожиткового мінімуму, затверджені Законом від 19.11.2024 № 4059-IX «Про Державний бюджет України на 2025 рік», впливають на низку показників, зокрема й на розміри неоподатковуваних доходів, установлених ПК. Аби не припуститися помилок, треба знати не тільки граничні розміри неоподатковуваних доходів, а й умови звільнення доходів від обкладення ПДФО та ВЗ (див. таблицю нижче).
Якщо дохід перевищує неоподатковуваний розмір, то із суми перевищення податковий агент повинен утримати ПДФО за ставкою 18 % та ВЗ за ставкою 5 %. Якщо доходи надаються в негрошовій формі, база обкладення ПДФО визначається із застосуванням натурального коефіцієнта в розмірі 1,219512 (п. 164.5 ПК). Для ВЗ цей коефіцієнт не застосовується.
Зверніть увагу! З 1 грудня 2024 року згідно із Законом від 10.10.2024 № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану» ставку ВЗ підвищено з 1,5 % до 5 %.
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року