Податкова соціальна пільга (ПСП) на дітей
Нагадаємо, що податкова пільга – це сума, на яку можна зменшити оподатковуваний дохід працівника. Згідно з Податковим кодексом (далі – ПК) так звані «дитячі» пільги надаються платникам податків, які утримують двох або більше дітей віком до 18 років, є одинокими батьками або утримують дитину-інваліда до 18 років.
Основні правила застосування «дитячих» ПСП наведено в пп. 169.1.2, 169.1.3, 169.4.1 ПК, згідно з якими право на «дитячу» пільгу мають обидва батьки, але для одного з батьків граничний розмір заробітної плати, що дає право на застосування ПСП, визначається кратно кількості дітей, а для другого розмір такого доходу визначається на загальних підставах згідно з пп. 169.1.1 та абзацом першим пп. 169.4.1 ПК.
Батьки, виходячи з рівня їх зарплат, самостійно приймають рішення про те, хто з них скористається правом на визначення граничного розміру доходу кратно кількості дітей. Докладніший порядок надання дитячих податкових пільг для наочності наведемо в таблиці-підказці, у якій укажемо загальний алгоритм застосування «дитячої» ПСП за категоріями одержувачів такої ПСП.
Податкова соціальна пільга (ПСП) на дітей у 2024 році
Податкова соціальна пільга (ПСП) на дітей у 2023 році
Податкова соціальна пільга (ПСП) на дітей у 2022 році
Податкова соціальна пільга (ПСП) на дітей у 2021 році
Податкова соціальна пільга (ПСП) на дітей у 2020 році
Податкова соціальна пільга (ПСП) на дітей у 2019 році
Коментарі до матеріалу