Критерії класифікації підприємств
Відповідно до ст. 2 Закону від 16.07.1999 № 996-XIV «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» (далі – Закон № 996) і п. 1 Порядку подання фінансової звітності, затвердженого постановою КМУ від 28.02.2000 № 419 (далі – Порядок № 419), усі підприємства, незалежно від їхньої організаційно-правової форми господарювання та форми власності, які зобов’язані вести бухгалтерський облік, повинні складати також фінансову звітність.
Щоб визначити склад і форми фінзвітності, яку підприємство повинне подати користувачам, спочатку воно має визначитися зі своєю «розмірною» категорією. Залежно від вартості активів, обсягу отриманого доходу і чисельності найманих працівників усі підприємства (крім бюджетних) умовно поділяються на чотири категорії:
- мікропідприємства;
- малі;
- середні;
- великі.
Нагадаємо, до 01.01.2018 підприємства визначали свою категорію відповідно до ст. 55 Господарського кодексу. Але починаючи із цієї дати за критеріями для віднесення до тієї або іншої категорії слід звертатися до ч. 2 ст. 2 Закону № 996.
№
з/п
Категорія
підприємства
Повна версія доступна тільки передплатникам
Підпишіться на онлайн сервіси для бухгалтерів та кадровиків Uteka. Отримайте повний доступ бібліотеки безпечних рішень, які роблять вашу роботу ефективнішою.
Що входить в передплату?
і приклади
доступу
питання експерту
оновлення
матеріалів
матеріалів c 2015 року