Інструкція охорони праці інженера-електронника
Читайте за темою:
ІНСТРУКЦІЯ з охорони праці № ____ для інженера-електронника
1. Загальні положення
1.1.Інженер-електронник допускається до роботи за умови:
- проходження інструктажу;
- ознайомлення з правилами трудового розпорядку;
- оформлення документів про прийом на роботу у відповідності з вимогами КЗОТу;
- проходження медогляду (один раз на рік).
1.2. До роботи в якості інженера-електронника допускається фахівець, який має відповідний засвідчений документами рівень кваліфікації і який пройшов вступний та первинний інструктажі з охорони праці на робочому місці, навчання і перевірку знань з охорони праці.
1.3. Інженер-електронник повинен пройти навчання і перевірку знань норм і правил роботи в електричних установках та отримати (підтвердити) відповідну групу по електричній безпеці.
1.4. Інженер-електронник повинен знати: нормативні документи, що стосуються експлуатації і ремонту електронної обчислювальної техніки; техніко-експлуатаційні характеристики, конструкційні особливості , призначення і режими роботи обладнання, правила його технічної експлуатації; технологію механізованої обробки інформації; основи математичного забезпечення і програмування; види носіїв інформації; основи математичного забезпечення і програмування; організацію ремонтного обслуговування, правила безпеки при перевірці технічного стану електронного обладнання, профілактичних оглядів і поточному ремонті, а також в процесі освоєння і введення в експлуатацію нового обладнання; способи раціональної організації робочого місця; санітарно-гігієнічні вимоги до умов праці; небезпечні і шкідливі виробничі фактори, які можуть в процесі роботи негативно вплинути на людину.
1.5. Інженер-електронник, який показав незадовільні знання з безпеки праці, до експлуатації і ремонту електронного обладнання не допускається.
1.6. Інженер-електронник , який направлений для участі в інших, незнайомих для його посади роботах , повинен пройти цільовий інструктаж по безпечному виконанню робіт.
1.7. Інженеру-електроннику забороняється користуватися інструментом, пристроями і обладнанням, безпечному користуванню з яким він не навчений.
1.8. Інженер-електронник незалежно від кваліфікації і стажу роботи не рідше одного разу в три роки повинен проходити навчання і перевірку знань вимог охорони праці.
1.9. Під час роботи на інженера-електронника можуть негативно впливати наступні шкідливі і небезпечні виробничі фактори:
- психологічне і розумове перевантаження (наприклад, при пошуку причин помилок, збоїв, зупинок машин, що потребує аналізу багато численних варіантів, вибору розумом різних альтернатив;
- перевантаження зорового аналізатора ( наприклад, при роботі за екраном монітора);
- тривала статична напруга м’язів спини, шиї, рук і ніг, що може призвести до статичних перевантажень;
- електричний струм, шлях якого у випадку замикання може пройти крізь тіло людини;
- іонізуюче і неіонізуюче випромінювання (м’яке рентгенівське, ультрафіолетове, видиме, близьке інфрачервоне, радіочастотного діапазону), джерелами якого є відеодісплейні термінали;
- електростатичне поле;
- незадовільні мікрокліматичні умови;
- недостатня освітленість робочого місця (робочої зони).
1.10. Для контролю за станом здоров’я інженер-електронник повинен проходити медичний огляд: при прийомі на роботу і потім 1 раз щорічно.
1.11. Інженеру-електроніку необхідно пам’ятати про те, що при технічному обслуговуванні і ремонті електронної апаратури існує небезпека ураження електричним струмом. Тому при виконанні будь-яких робіт з постачальниками електричної енергії необхідно бути обережним і треба виконувати правила електричної безпеки.
1.12. Якщо з інженером-електронником або з кимсь поруч з ним трапився нещасний випадок, то постраждалому необхідно надати першу допомогу, повідомити про нещасний випадок керівництву та зберегти обстановку пригоди, якщо це не становить небезпеки оточуючим.
1.13. Інженер-електронник повинен вміти надавати першу допомогу постраждалим, в тому числі при ураження електричним струмом, повинен вміти користуватися медичною аптечкою.
1.14.Інженер-електронник повинен дотримуватися трудової і виробничої дисципліни, правил внутрішнього трудового розпорядку.
1.15. Для попередження пожеж інженер-електронник повинен дотримуватися вимог пожежної безпеки та не допускати порушень її іншими працівниками; палити на території школи заборонено скрізь.
1.16. Для попередження інфекційних захворювань інженер повинен дотримуватися правил особистої гігієни, а у разі захворювання звертатися до лікаря і не порушувати лікарняний режим.
1.17. Порушення вимог інструкцій по охороні праці інженером-електронником розглядається як порушення виробничої дисципліни з наступною доганою або звільненням. Якщо порушення призвело до матеріальних втрат, винуватець порушення відшкодовує втрати у встановленому законом порядку.
Коментарі до матеріалу