Подписывайся на информационную страховку бухгалтера
Подписаться

Устав фермерского хозяйства

15.12.2021 2564 0 4


Пример составления (на языке оригинала)

 

«Затверджено»

рішенням зборів членів
№ ___ від __ ___________ 2021 року

 

 

 

 

 

СТАТУТ

ФЕРМЕРСЬКОГО ГОСПОДАРСТВА

«__________________»

Ідентифікаційний код юридичної особи _____________

(нова редакція)

2021 рік

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Фермерське господарство «_____________» (далі – Господарство) створено відповідно до Земельного кодексу України, Цивільного кодексу України, Закону України «Про фермерське господарство», інших нормативних актів, та діє на підставі цього Статуту.

1.2. Члени Господарства:

Громадянин України ___________________, __ ___________ року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків ______________, місце проживання: _______, ____________ область, __________ район, село _________, вул. _________, будинок ________, паспорт ____ № ________, виданий ___ ___________ _______ року _________ РВ УМВС України в ______________ області;

Громадянка України ___________________, __ ___________ року народження, реєстраційний номер облікової картки платника податків ______________, місце проживання: _______, ____________ область, __________ район, село _________, вул. _________, будинок ________, паспорт ____ № ________, виданий ___ ___________ _______ року _________ РВ УМВС України в ______________ області.

1.3. Господарство є юридичною особою, створеною засновником, який зробив внесок для здійснення підприємницької діяльності з виробництва сільськогосподарської продукції, а також її перероблення, зберігання, транспортування та реалізації, заснованої на його особистій трудовій участі й використанні земельної ділянки, наданої для цих цілей відповідно до чинного законодавства України.

1.4. Повне найменування українською мовою: ФЕРМЕРСЬКЕ ГОСПОДАРСТВО «_________________».

Скорочене найменування українською мовою: ФГ «___________________».

Найменування Господарства може зазначатися як великими, так і маленькими літерами, що мають однакову юридичну силу.

1.5. Деякі положення цього Статуту викладено таким чином, що передбачають можливість входу до складу членів Господарства двох і більше осіб. Якщо в Господарстві є/залишається один член (чи його засновано однією особою), положення цього Статуту, визначені для двох і більше членів, застосовуються та виконуються одним засновником/членом одноосібно. У такому разі засновник/член виконує функції вищого органу управління Господарства одноосібно, а голова зборів не обирається.

1.6. Господарство є юридичною особою, має самостійний баланс, може мати поточний, валютний та інші рахунки в установах банків, круглу печатку, кутовий та інші штампи, фірмові бланки зі своїм найменуванням, символіку, комерційне (фірмове) найменування, інші реквізити, необхідні для його діяльності, і діє на основі повного господарського розрахунку і самофінансування. Господарство може мати торговельну марку (знак для товарів і послуг), яка реєструється відповідно до чинного законодавства України.

1.7. Господарство у своїй діяльності керується чинним законодавством України та цим Статутом.

1.8. Господарство здійснює оперативний та бухгалтерський облік результатів своєї діяльності, веде статистичну звітність відповідно до чинного законодавства.

1.9. Господарство набуває прав юридичної особи з моменту його державної реєстрації відповідно до законодавства України.

2. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ

2.1. Господарство здійснює самостійну, ініціативну, систематичну, на власний ризик господарську діяльність із метою одержання прибутку, подальшого його розподілу між членами пропорційно до розміру їхньої частки у статутному капіталі Господарства.

2.2. Предмет (вид) економічної діяльності підприємства (за КВЕД-2010):

2.3. Господарство має право займатися іншими видами діяльності, які не заборонені чинним законодавством України i відповідають меті діяльності Господарства, передбаченій у цьому Статуті.

2.4. Види діяльності, які відповідно до чинного законодавства України потребують спеціального дозволу (ліцензії), будуть проводитися Господарством тільки після отримання відповідного дозволу (ліцензії) у встановленому законодавством порядку.

2.5. Господарство реалізує свою продукцію, майно за цінами й тарифами, встановленими самостійно або на договірних засадах.

3. ЧЛЕНСТВО В ГОСПОДАРСТВІ, ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЧЛЕНА

3.1. Членами Господарства можуть бути подружжя, їхні батьки, діти, які досягли 14–річного віку, інші члени сім’ї, родичі, які об’єдналися для спільного ведення Господарства , визнають і дотримуються положень цього Статуту. Членами Господарства не можуть бути особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом).

3.2. Під час створення Господарства одним із членів сім’ї інші члени сім’ї, а також родичі можуть стати членами Господарства після внесення змін до цього Статуту.

3.3. Для цілей цього Статуту до членів сім’ї та родичів голови Господарства належать дружина (чоловік), батьки, діти, баба, дід, прабаба, прадід, онуки, правнуки, мачуха, вітчим, падчерка, пасинок, рідні та двоюрідні брати та сестри, дядько, тітка, племінники як Голови Господарства, так і його дружини (її чоловіка), а також особи, які перебувають у родинних стосунках першого ступеня споріднення з усіма вищезазначеними членами сім’ї та родичами (батьки такої особи та батьки чоловіка або дружини, її чоловік або дружина, діти як такої особи, так і її чоловіка або дружини, у тому числі усиновлені ними діти).

3.4. Члени Господарства мають право:

3.4.1. брати участь в управлінні діяльністю Господарства в порядку, встановленому законодавством України та цим Статутом;

3.4.2. отримувати інформацію про діяльність Господарства, в тому числі про його доходи та витрати, знайомитися з його статутом, документами бухгалтерської звітності та іншими документами в порядку, встановленому Статутом Господарства;

3.4.3. брати участь у розподілі прибутку, отриманого Господарством;

3.4.4. отримувати частину прибутку в порядку, встановленому законодавством та цим Статутом;

3.4.5. отримувати винагороду за працю у грошових одиницях та(або) у натуральній формі, мати щоденний і щотижневий відпочинок, трудові та соціальні відпустки відповідно до законодавства про працю;

3.4.6. продати чи іншим чином відступити свою частку (її частину) у статутному капіталі Господарства в порядку, встановленому цим Статутом;

3.4.7. набувати у членів Господарства в переважному порядку перед іншими громадянами (не членами Господарства) частки (їх частини) у статутному капіталі Господарства;

3.4.8. вийти зі складу членів Господарства незалежно від згоди інших його членів у порядку, встановленому законодавством України та цим Статутом, та отримати вартість своєї частки в майні Господарства, а також належну частину прибутку;

3.4.9. отримати в разі ліквідації Господарства частину майна, що залишилося після розрахунків із кредиторами, або його вартість пропорційно до своєї частки у статутному капіталі Господарства.

3.5. Члени Господарства відповідно до законодавства про соціальний захист і соціальне страхування мають право на соціальне страхування, пенсійне забезпечення та гарантії в разі професійного захворювання, трудового каліцтва, інвалідності та втрати роботи.

Члени Господарства можуть мати інші права, передбачені законодавчими актами та цим статутом.

3.6. Члени Господарства зобов’язані:

3.6.1. сформувати статутний капітал Господарства в порядку та строки, передбачені законодавством і цим статутом;

3.6.2. не розголошувати інформацію, що становить комерційну таємницю Господарства;

3.6.3. дотримуватися вимог статуту Господарства і виконувати рішення його органів управління, що відповідають законодавству та цьому Статуту.

Члени Господарства виконують також інші обов’язки, передбачені законодавчими актами та цим статутом.

3.7. Зміна складу членів Господарства може здійснюватися з таких підстав:

3.7.1. прийняття нового члена Господарства, у тому числі в результаті відступлення частки (її частини) члена Господарства в статутному капіталі Господарства; укладання договорів купівлі-продажу цілісного (єдиного) майнового комплексу;

3.7.2. вихід члена Господарства зі складу членів Господарства;

3.7.3. виключення члена Господарства зі складу членів Господарства;

3.7.4. смерть члена Господарства або оголошення його померлим.

3.8. Новий член Господарства може бути прийнятий до складу членів Господарства за рішенням зборів членів Господарства;

3.9. Член Господарства має право в будь–який час вийти зі складу членів Господарства незалежно від згоди інших членів Господарства за умови попереднього їх повідомлення не пізніше ніж за місяць до виходу зі складу членів Господарства.

3.10. Член Господарства може бути виключений зі складу членів Господарства на підставі рішення зборів членів Господарства в разі невиконання або неналежного виконання ним обов’язків, передбачених законодавством або цим Статутом, визнання його недієздатним, обмежено дієздатним або безвісно відсутнім, а також з інших підстав, установлених цим Статутом.

3.11. Член Господарства (його спадкоємець(ці)) має право на отримання частки майна Господарства в разі його ліквідації або припинення членства в Господарстві. Частки членів у майні Господарства (статутному капіталі) є рівними.

3.12. Належна громадянину, який вибув зі складу членів Господарства, вартість частки в майні Господарства визначається на підставі бухгалтерського балансу, складеного на дату його вибуття.

3.13. Вартість частини майна Господарства, що належить до виплати такому громадянину, має визначатися виходячи з вартості усього майна, що належить Господарству, в тому числі основних засобів, нематеріальних активів, оборотних активів, майна невиробничого призначення з урахуванням майнових зобов’язань Господарства.

3.14. Датою вибуття громадянина зі складу членів Господарства вважається дата отримання Господарством заяви про вихід зі складу членів Господарства, дата смерті засновника/члена Господарства або дата прийняття зборами членів Господарства рішення про виключення особи зі складу членів Господарства у випадках, передбачених цим Статутом.

3.15. Господарство зобов’язане надавати громадянину, який вибув зі складу членів Господарства, його представнику чи спадкоємцю доступ до документів фінансової звітності, інших документів, необхідних для визначення вартості його частки у майні Господарства.

3.16. Господарство зобов’язане протягом одного року з дати вибуття особи зі складу членів Господарства виплатити такому колишньому члену (його спадкоємцю(ям)) вартість його частки на підставі його відповідної заяви.

3.17. За згодою громадянина, який вибув зі складу членів Господарства, та Господарства зобов’язання зі сплати грошових коштів може бути замінено зобов’язанням із передання іншого майна.

3.18. У разі смерті члена Господарства або оголошення його померлим його спадкоємець (спадкоємці) може бути прийнятий у члени Господарства за рішенням зборів членів Господарства.

3.19. У разі смерті члена Господарства, якщо його спадкоємцем за заповітом є юридична особа України або територіальна громада, їм виплачується вартість успадкованої частки в порядку, визначеному законодавством України.

3.20. У разі відмови спадкоємця (спадкоємців) від вступу до складу членів Господарства або прийняття зборами членів Господарства рішення про відмову у прийнятті спадкоємця (спадкоємців) до складу членів Господарства розрахунки з ним (з ними) провадяться в порядку, визначеному пунктами 3.12–3.17 цього Статуту.

3.21. Члени Господарства мають переважне право на придбання частки (частини частки) іншого члена Господарства у статутному капіталі Господарства (у разі його створення), що продається третій особі. Якщо кілька членів Господарства скористаються своїм переважним правом, вони придбавають частку (частину частки) пропорційно до розміру належних їм часток у статутному капіталі Господарства.

Член Господарства, який має намір продати свою частку (частину частки) третій особі, зобов’язаний письмово повідомити про це інших членів Господарства та поінформувати про ціну та розмір частки, що відчужується, інші умови такого продажу. Повідомлення направляється за адресами місця проживання членів, зазначеними в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань.

Якщо жоден із таких членів Господарства протягом 30 днів із дати отримання повідомлення про намір члена продати частку (частину частки) не повідомив письмово члена, який продає частку (частину частки), про намір скористатися своїм переважним правом, уважається, що такий член Господарства надав свою згоду на 31-й день із дати отримання повідомлення і така частка (частина частки) може бути відчужена третій особі на умовах, які були повідомлені членам Господарства.

Якщо член Господарства, що має переважне право на придбання частки (частини частки), не проживає за адресою, вказаною у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань, або з будь-якої іншої причини не отримав направлене поштою повідомлення про намір члена продати свою частку (частину частки), така частка (частина частки) може бути відчужена третій особі на умовах, які були повідомлені членам Господарства, на 31-й день із дати відмітки відділення поштового зв’язку про неможливість вручення повідомлення члену Господарства, що має переважне право на її придбання.

3.22. Якщо член Господарства, який має намір продати свою частку (частину частки) третій особі, отримав від іншого члена письмову заяву про намір скористатися своїм переважним правом, такі члени зобов’язані протягом одного місяця з дати отримання заяви укласти договір купівлі-продажу пропонованої до продажу частки (частини частки).

У разі ухилення продавця від укладення договору купівлі-продажу покупець має право звернутися до суду з позовом про визнання договору купівлі-продажу частки (її частини) укладеним на запропонованих продавцем умовах.

У разі ухилення покупця від укладення договору купівлі-продажу продавець має право реалізувати свою частку третій особі на раніше повідомлених членам Господарства умовах.

Член Господарства має право вимагати в судовому порядку переведення на себе прав і обов’язків покупця частки (частини частки), якщо переважне право такого члена Господарства є порушеним. Позовна давність за такими вимогами становить один рік.

3.23. Член Господарства має право відчужити свою частку (частину частки) у статутному капіталі Господарства безоплатно іншим членам Господарства або третім особам.

3.24. Член Господарства має право відчужити свою частку (частину частки) у статутному капіталі лише в тій частині, в якій вона є оплаченою.

4. ДІЯЛЬНІСТЬ ГОСПОДАРСТВА

4.1. Господарство діє на умовах самоокупності. Усі витрати Господарство покриває за рахунок власних доходів та інших джерел, не заборонених законодавством.

Господарство самостійно визначає напрями своєї діяльності, спеціалізацію, організує виробництво сільськогосподарської продукції, її переробку та реалізацію, на власний розсуд та ризик підбирає партнерів з економічних зв’язків у всіх сферах діяльності, у тому числі іноземних.

Господарство має право вступати в договірні відносини з будь-якими юридичними або фізичними особами, органами державної влади та органами місцевого самоврядування.

Спори, що виникають під час виконання договорів, укладених Господарством, вирішуються відповідно до закону.

4.2. Господарство здатне мати такі самі права та обов’язки, як і фізична особа, крім тих, які за своєю природою можуть належати лише людині. Господарство має право:

4.2.1. власності на посіви і насадження сільськогосподарських та інших культур, на вироблену сільськогосподарську продукцію;

4.2.2. на відшкодування збитків;

4.2.3. споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди на належних йому, його членам на праві власності земельних ділянках відповідно до затверджених документації із землеустрою та містобудівної документації у встановленому законом порядку;

4.2.4. реалізовувати вироблену сільськогосподарську продукцію на вітчизняних ринках і поставляти на експорт;

4.2.5. вчиняти від свого імені будь-які, не заборонені законодавством України, правочини, набувати майнові та будь-які інші притаманні юридичним особам права, нести обов’язки, виступати позивачем, відповідачем, третьою особою, іншим учасником справи в суді, третейському суді, арбітражі, іншому подібному органі;

4.2.6. створювати на території України та за її межами філії і представництва, брати участь у створенні та діяльності підприємств, товариств, об’єднань підприємств та інших суб’єктів господарської діяльності, в тому числі спільно з іноземними юридичними і фізичними особами;

4.2.7. направляти, в тому числі і за кордон, у відрядження для стажування і на перепідготовку фахівців для навчання і ознайомлення з досвідом організації і діяльності підприємств та установ, збирання ділової інформації, участі у переговорах, установлення ділових контактів;

4.2.8. залучати для виконання робіт фахівців, у тому числі іноземних, на підставі договору підряду, доручення, трудових договорів (контрактів) та інших видів договорів з оплатою праці за домовленістю сторін;

4.2.9. користуватися на договірній комерційній основі банківськими кредитами та надавати банку право використовувати свої вільні грошові кошти;

4.2.10. використовувати працю фізичних осіб, приймаючи їх на роботу за трудовим договором (контрактом) чи укладаючи з ними договори цивільно-правового характеру;

4.2.11. передавати матеріальні та інші грошові ресурси іншим підприємствам, установам, організаціям і громадянам, які виконують роботи й надають послуги для Господарства;

4.2.12. використовувати для своїх потреб загальнопоширені корисні копалини (пісок, глину, гравій, торф тощо), лісові угіддя, водні об’єкти та прісні підземні води, що знаходяться на належній йому землі, відповідно до законодавства України;

4.2.13. інші права, передбачені чинним законодавством України та цим Статутом.

4.3. Господарство зобов’язане дотримуватися встановлених відповідно до законодавства екологічних, ветеринарно-санітарних правил і норм щодо якості виробленої продукції та інших вимог.

Реалізація сільськогосподарської продукції, що виробляється Господарством, на вітчизняному ринку та її постачання на експорт, а також розрахунки з українськими та іноземними партнерами здійснюються відповідно до законодавства України.

4.4. Господарство разом з іншими сільськогосподарськими товаровиробниками має право створювати обслуговуючі сільськогосподарські кооперативи, кооперативні банки, спілки, інші об’єднання, а також бути засновниками (учасниками) господарських товариств.

4.5. Трудові відносини в Господарстві базуються на основі праці його членів. У разі виробничої потреби Господарство має право залучати до роботи в ньому інших громадян за трудовим договором (контрактом).

4.6. Трудові відносини членів Господарства регулюються цим Статутом, а осіб, залучених до роботи за трудовим договором (контрактом), – законодавством України про працю.

4.7. Трудові спори в Господарстві вирішуються у встановленому законом порядку.

4.8. З особами, залученими до роботи в Господарстві, укладається трудовий договір (контракт) у письмовій формі, в якому визначаються строк договору, умови праці і відпочинку (тривалість робочого дня, вихідні дні, щорічна оплачувана відпустка, форми оплати праці та її розміри, харчування тощо).

4.9. Видача трудових книжок членам Господарства і громадянам, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом), та їх ведення здійснюються відповідно до законодавства України про працю.

4.10. Розмір оплати праці і тривалість щорічної відпустки осіб, які працюють у Господарстві за трудовим договором (контрактом), не повинні бути меншими за встановлений державою розмір мінімальної заробітної плати і передбачену законом тривалість щорічної відпустки.

4.11. Голова Господарства створює безпечні умови праці для членів Господарства і громадян, які уклали трудовий договір (контракт), забезпечує дотримання вимог техніки безпеки, виробничої гігієни та санітарії, пожежної безпеки.

4.12. Господарство веде бухгалтерський облік результатів своєї роботи і подає відповідним органам фінансову звітність, статистичну інформацію та інші дані, встановлені законодавством України.

4.13. Господарство має право відкривати на свій вибір у будь-якій установі банку поточні та вкладні (депозитні) рахунки, розпоряджатися власними коштами.

Списання коштів із поточних та вкладних (депозитних) рахунків Господарства, крім платежів до бюджету, може провадитися лише за його згодою або за рішенням суду та в інших визначених законом випадках.

Платежі до бюджету вносяться в порядку і строки, що встановлюються законодавством України.

Господарство має право одержувати у фінансово-кредитних установах довгострокові та короткострокові кредити на підставі укладеного договору.

Господарство одержує кредит під заставу майна, поручительство (гарантію) та інші види забезпечення зобов’язань.

Під заставу майна може прийматися Господарство як цілісний майновий комплекс, окремі товарно-матеріальні цінності або інші речі, щодо яких можуть виникати цивільні права та обов’язки.

Відсотки за використання кредитів, наданих для підтримки фермерським господарствам, можуть сплачуватися за рахунок коштів Українського державного фонду підтримки фермерських господарств, на поповнення яких у Державному бюджеті України передбачаються відповідні фінансові ресурси.

Господарство несе повну відповідальність за дотримання умов кредитних договорів і розрахункової дисципліни.

4.14. Страхування майна Господарства здійснюється відповідно до закону.

4.15. Оподаткування діяльності/об’єктів Господарства провадиться в порядку, встановленому законом.

4.16. Держава гарантує дотримання і захист майнових та інших прав і законних інтересів Господарства .

Органи державної влади та органи місцевого самоврядування здійснюють контроль за діяльністю Господарства у випадках, передбачених законом.

Незаконне втручання в господарську діяльність Господарства органів державної влади або органів місцевого самоврядування, їх посадових осіб забороняється. Збитки, заподіяні Господарству неправомірним втручанням у його діяльність, підлягають відшкодуванню відповідно до закону.

Спори про відшкодування збитків вирішуються судом.

5. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ, ВКЛАДИ, ЧАСТКИ І ДОДАТКОВІ ВНЕСКИ ЗАСНОВНИКА, ЧЛЕНІВ

5.1. Для забезпечення діяльності Господарства створюється статутний капітал у розмірі ______,00 грн (__________________ гривень 00 коп.).

Статутний капітал розподіляється на частки у такий спосіб:

________________ ____,00 грн (_______________ гривень 00 коп.), що складає 60% статутного капіталу Господарства;

________________ ____,00 грн (_______________ гривень 00 коп.), що складає 40% статутного капіталу Господарства;

5.2. На момент державної реєстрації Господарства статутний капітал сформовано повністю.

5.3. Збільшення статутного капіталу може здійснюватися за рахунок майна Господарства, додаткових вкладів до статутного капіталу членів Господарства та(або) за рахунок вкладів у статутний капітал громадян, що приймаються до складу членів Господарства як нові члени.

У разі збільшення статутного капіталу Господарства за рахунок майна Господарства розмір частки члена Господарства може бути змінений з урахуванням внеску до статутного капіталу та(або) особистої трудової участі члена Господарства в його діяльності за рішенням зборів Господарства.

5.4. Зменшення статутного капіталу Господарства допускається після повідомлення всіх його кредиторів. Останні можуть у цьому випадку вимагати дострокового припинення або виконання відповідних зобов’язань Господарства та відшкодування їм збитків.

6. ОРГАНИ УПРАВЛІННЯ ГОСПОДАРСТВА

6.1. Органами управління Господарства є:

– збори членів Господарства;

– голова Господарства.

Вищим органом управління Господарства є збори членів Господарства.

Виконавчим органом Господарства є голова Господарства.

6.2. До виключної компетенції зборів членів Господарства належать:

6.2.1. внесення змін та(або) доповнень до статуту Господарства;

6.2.2. зміна розміру статутного капіталу Господарства;

6.2.3. прийняття до складу членів Господарства, виключення членів Господарства зі складу членів Господарства, у тому числі прийняття рішення про членство спадкоємця (спадкоємців) громадянина, оголошеного померлим;

6.2.4. обрання на посаду голови Господарства та звільнення його із цієї посади;

6.2.5. розподіл прибутку Господарства;

6.2.6. прийняття рішення про реорганізацію або ліквідацію Господарства;

6.2.7. затвердження грошової оцінки негрошового вкладу члена Господарства;

6.2.8. інші питання, віднесені законодавчими актами та цим Статутом до виключної компетенції зборів Господарства.

6.3. Питання, віднесені до виключної компетенції зборів членів Господарства, не можуть бути передані голові Господарства.

6.4. Кожен член Господарства має кількість голосів, пропорційну розміру його частки у статутному капіталі Господарства. Кожен член Господарства має право бути присутнім на зборах членів Господарства, брати участь в обговоренні питань порядку денного.

6.5. Рішення зборів членів Господарства приймаються відкритим голосуванням.

Рішення з питань, передбачених підпунктами 6.2.1, 6.2.2, 6.2.6 цього Статуту, приймаються трьома чвертями голосів усіх членів Господарства.

Рішення з питання, передбаченого підпунктом 6.2.7 цього Статуту, приймається одностайно всіма членами Господарства.

Рішення зборів членів Господарства з усіх інших питань приймаються більшістю голосів усіх членів Господарства.

За рівності голосів членів Господарства прийнятим уважається рішення, за яке проголосував голова Господарства. Цим Статутом може бути передбачено інший порядок прийняття рішень зборами членів Господарства .

Рішення зборів Господарства оформляються протоколами, які підписуються присутніми на ньому членами Господарства.

6.6. Управління Господарством одним засновником.

6.6.1. У разі якщо Господарство має лише одного засновника, всі повноваження, які покладаються на збори членів Господарства, здійснює один засновник одноосібно шляхом оформлення рішення у письмовій формі. Будь-які рішення, які відповідно до цього Статуту мають прийматися зборами членів Господарства, приймаються одним засновником самостійно у формі рішення.

6.6.2. Враховуючи пп. 6.6.1, положення п. п. 6.1–6.5 цього Статуту не застосовуються, за винятком положень, які визначають виключну компетенцію зборів членів Господарства, і застосовуються до рішень одного засновника.

6.6.3. Інші положення цього Статуту застосовуються з урахуванням положень пп. 6.6.2.–6.6.3. Статуту та чинного законодавства України.

6.7. Головою Господарства є його засновник або особа, яка є його правонаступником, або будь-хто із членів Господарства. Голова Господарства обирається і звільняється зборами членів Господарства і підзвітний їм. Голова Господарства укладає від імені Господарства угоди та вчиняє інші юридично значущі дії відповідно до законодавства України.

6.8. Голова Господарства здійснює управління поточною діяльністю Господарства. До компетенції голови Господарства належить вирішення всіх питань, пов’язаних з управлінням поточною діяльністю Господарства, крім питань, що належать до виняткової компетенції зборів членів Господарства.

6.9. Голова Господарства діє від імені Господарства без довіреності та здійснює, зокрема, але не виключно, такі повноваження:

– укладає від імені Господарства правочини (договори, угоди, контракти тощо) та вчиняє інші юридично значущі дії відповідно до законодавства України;

– представляє інтереси Господарства у відносинах із державними, комунальними органами та установами, громадянами та юридичними особами;

– видає довіреності на право представництва від імені Господарства;

– розпоряджається майном Господарства;

– розробляє поточні плани діяльності Господарства та заходи, необхідні для вирішення його завдань;

– затверджує щорічний кошторис, штатний розпис i посадові оклади працівників, установлює показники, розмір та строки їх преміювання;

– затверджує ціни на продукцію i тарифи на послуги, інші внутрішні документи Господарства;

– приймає на роботу i звільняє з роботи працівників Господарства, застосовує до них заходи заохочення i накладає стягнення;

– забезпечує виконання рішень зборів членів Господарства;

– розв’язує інші питання поточної діяльності Господарства, не віднесені законом або Статутом Господарства до виключної компетенції зборів членів Господарства.

6.10. Голова Господарства може письмово доручати виконання своїх обов’язків одному із членів Господарства або особі, яка працює за контрактом.

6.11. У разі тимчасової втрати працездатності або відсутності (не більше чотирьох місяців поспіль) голови Господарства він може уповноважити виконувати його обов’язки на підставі довіреності одного з членів Господарства або особу, яка працює за контрактом.

6.12. У разі тимчасової втрати працездатності або тривалої відсутності (більше чотирьох місяців поспіль), відмови від виконання обов’язків голови Господарства, виходу чи виключення зі складу членів Господарства або смерті голови Господарства, рішенням зборів членів Господарства обирається новий голова Господарства .

7. МАЙНО ГОСПОДАРСТВА

7.1. До складу майна Господарства можуть входити: будівлі, споруди, облаштування, матеріальні цінності, цінні папери, продукція, вироблена господарством у результаті господарської діяльності, одержані доходи, інше майно, набуте на підставах, не заборонених законом, право користування землею, водою та іншими природними ресурсами, будівлями, спорудами, обладнанням, а також інші майнові права (у т. ч. на інтелектуальну власність), грошові кошти, які передаються членами Господарства до його статутного капіталу.

У власності Господарства може перебувати будь-яке майно, яке необхідне для здійснення діяльності Господарства і набуття якого у власність не заборонене законом.

7.2. Майно Господарства належить йому на праві власності.

7.3. Господарство володіє, користується та розпоряджається належним йому майном і вчиняє стосовно нього будь-які дії, що не суперечать закону. Господарство має право продавати та передавати юридичним і фізичним особам, обмінювати, здавати в оренду, надавати безоплатно в тимчасове користування або в позику, під заставу та іншим способом належні йому будинки, споруди, устаткування, транспортні засоби, інвентар, сировину та інші матеріальні цінності й нематеріальні активи, а також грошові кошти та списувати їх із балансу в межах, визначених законодавством і цим Статутом. Господарство має право здійснювати відчуження та набуття майна на підставі будь-яких угод, не заборонених чинним законодавством.

7.4. Передання вкладів до статутного капіталу Господарства здійснюється на підставі Акта приймання–передачі, який має бути підписаний протягом 10 робочих днів із дня прийняття рішення зборами членів Господарства про внесення такого вкладу.

7.5. Майнове право передається до статутного капіталу Господарства на весь період діяльності Господарства (до його ліквідації) або до виходу/вибуття особи, що його передала, із числа засновників (членів) Господарства, залежно від того, яка подія настане раніше. У разі настання будь-якої із зазначених подій Господарство зобов’язане повернути майнове право в найкоротший строк, але не пізніше ніж через 10 днів із моменту вибуття особи, яка його передала, із числа членів Господарства, або з дня прийняття рішення про ліквідацію Господарства. Повернення майнового права відбувається за актом приймання–передачі.

7.6. Грошова оцінка майнового права, що вноситься до статутного капіталу Господарства, визначається за одностайною згодою всіх членів Господарства. У разі недосягнення одностайної згоди грошова оцінка майнового права, що вноситься до статутного капіталу Господарства, визначається суб’єктом оціночної діяльності відповідно до Закону України від 12.07.01 р. № 2658-III «Про оцінку майна, майнових прав та професійну оціночну діяльність в Україні» або Закону, ухваленого на його зміну.

Суб’єкт оціночної діяльності для визначення вартості майнового права обирається членами Господарства. Якщо протягом 10 календарних днів із дати прийняття рішення про внесення вкладу до статутного капіталу члени Господарства не визначать суб’єкта оціночної діяльності, його обирає голова Господарства. Договір на проведення оцінки із суб’єктом оціночної діяльності укладає і послуги за ним оплачує Господарство або член/члени Господарства, який(і) вимагає(ють) проведення оцінки.

7.7. У разі якщо до статутного капіталу Господарства вноситься право користування нерухомим майном, таке право підлягає державній реєстрації, якщо така реєстрація вимагається законодавством України, чинним на момент внесення вкладу.

7.8. Майнові спори між Господарством та його членами вирішуються судом.

7.9. Господарство несе відповідальність за своїми зобов’язаннями у межах майна, яке є його власністю.

8. ЗЕМЛІ ГОСПОДАРСТВА

8.1. Землі Господарства можуть складатися із:

8.1.1. земельних ділянок, що належать на праві власності Господарству як юридичній особі;

8.1.2. земельних ділянок для ведення фермерського господарства, що належать громадянам – членам Господарства на праві приватної власності;

8.1.3. земельних ділянок, що перебувають у користуванні Господарства (у т. ч. на умовах оренди, емфітевзису);

8.1.4. земельної ділянки площею __,____ га з кадастровим номером ______________________, цільове призначення – для ведення фермерського господарства, розташованої на території ________________ сільської ради народних депутатів, переданої засновнику Господарства – ____________________________ на праві постійного користування для створення Господарства, що підтверджується Державним актом на право постійного користування серії _____ № _______, виданого ______________, номер та дата запису в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про інше речове право: _______________ від _____________.

З дня державної реєстрації Господарства відбулася заміна постійного землекористувача, і Господарство повноважне зареєструвати за собою право постійного користування земельною ділянкою, вказаною в пп. 8.1.4 цього Статуту.

8.2. Члени Господарства у передбаченому законодавством порядку мають право на одержання безоплатно у власність із земель державної і комунальної власності земельних ділянок у розмірі земельної частки (паю).

8.3. Господарство відповідно до закону має право:

8.3.1. продавати або іншим способом відчужувати належну йому земельну(і) ділянку(и), передавати її (їх) у користування (у т. ч. оренду), заставу, до статутного капіталу іншої юридичної особи тощо;

8.3.2. самостійно господарювати на землі; використовувати земельні ділянки відповідно до цілей, для яких вони надані;

8.3.3. споруджувати житлові будинки, господарські будівлі та споруди на належних йому, його членам на праві власності земельних ділянках відповідно до затверджених документації із землеустрою та містобудівної документації у встановленому законом порядку.

8.4. Господарство зобов’язане:

8.4.1. забезпечувати використання земельних ділянок за їх цільовим призначенням;

8.4.2. дотримуватися вимог законодавства про охорону довкілля;

8.4.3. сплачувати податки та збори;

8.4.4. не порушувати прав власників суміжних земельних ділянок та землекористувачів;

8.4.5. не допускати зниження родючості ґрунтів та зберігати інші корисні властивості землі;

8.4.6. надавати відповідним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування дані про стан і використання земель та інших природних ресурсів;

8.4.7. дотримуватися санітарних, екологічних та інших вимог щодо якості продукції;

8.4.8. дотримуватися правил добросусідства та встановлених обмежень у використанні земель і земельних сервітутів;

8.4.9. зберігати геодезичні знаки, протиерозійні споруди, мережі зрошувальних і осушувальних систем.

8.5. Звернення стягнення на належні Господарству земельні ділянки допускається у разі, якщо в Господарства немає іншого майна, на яке може бути звернено стягнення.

9. ЗАГАЛЬНООБОВ’ЯЗКОВЕ ДЕРЖАВНЕ СОЦІАЛЬНЕ СТРАХУВАННЯ І ПЕНСІЙНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЧЛЕНІВ ГОСПОДАРСТВА ТА ОСІБ, ЯКІ ПРАЦЮЮТЬ У ГОСПОДАРСТВІ ЗА ТРУДОВИМ ДОГОВОРОМ (КОНТРАКТОМ)

9.1. Члени Господарства та особи, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом), підлягають загальнообов’язковому державному соціальному страхуванню відповідно до законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

9.2. Господарство реєструється в установленому законом порядку як платник єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

9.3. Час роботи в Господарстві членів Господарства та осіб, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом), зараховується до загального і безперервного стажу роботи на підставі записів у трудовій книжці і документів, що підтверджують сплату внесків на соціальне страхування.

9.4. Членам Господарства та особам, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом), призначені пенсії виплачуються в повному розмірі без урахування одержуваного заробітку (доходу).

9.5. Господарство відповідно до чинного законодавства несе матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну його членам і особам, які працюють у ньому за трудовим договором (контрактом), каліцтвом або іншим ушкодженням здоров’я, пов’язаним з виконанням ними своїх трудових обов’язків.

10. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ГОСПОДАРСТВА

10.1. Господарство відповідає за своїми зобов’язаннями всім належним йому майном.

10.2. Члени Господарства не відповідають за зобов’язаннями Господарства, а Господарство не відповідає за зобов’язаннями членів Господарства, за винятком випадків, передбачених законодавством.

10.3. Спори, пов’язані з діяльністю Господарства, вирішуються у судовому порядку.

11. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ГОСПОДАРСТВА

11.1. Діяльність Господарства припиняється в разі:

11.1.1. реорганізації Господарства (злиття, приєднання, поділу, перетворення);

11.1.2. ліквідації Господарства;

11.1.3. визнання Господарства неплатоспроможним (банкрутом);

11.1.4. якщо не залишається жодного члена Господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність Господарства.

11.2. Рішення про припинення діяльності Господарства приймається:

11.2.1. членами – у разі реорганізації або ліквідації Господарства – відповідно до закону та цього Статуту;

11.2.2. у разі якщо не залишається жодного члена Господарства або спадкоємця, який бажає продовжити діяльність Господарства – у порядку, встановленому законом;

11.2.3. у разі банкрутства Господарства – відповідно до закону.

11.3. Спори про припинення діяльності Господарства вирішуються судом.

11.4. У разі виділу з Господарства одного або кількох нових суб’єктів господарювання, до кожного з них переходять за роздільним актом (балансом) у відповідних частках майнові права та обов’язки Господарства.

11.5. Ліквідація Господарства провадиться ліквідаційною комісією, призначеною його вищим органом, а в разі припинення діяльності Господарства за рішенням суду – ліквідаційною комісією, сформованою відповідно до рішення суду.

11.6. З дня утворення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління справами Господарства.

11.7. Лiквiдацiйна комісія:

– оцінює наявне майно Господарства;

– виявляє дебіторів та кредиторів Господарства i проводить розрахунки з ними;

– вживає заходів щодо сплати боргів Господарства третім особам, а також його членам;

– складає ліквідаційний баланс i подає його зборам членів Господарства на затвердження.

11.8. Розрахунки з кредиторами у разі ліквідації Господарства здійснюються в черговості, установленій чинним законодавством України.

11.9. Решта майна Господарства, що залишилась після розрахунків із бюджетом, оплати праці працівників Господарства, розрахунків із кредиторами, розподіляється між членами Господарства пропорційно до часток членів Господарства у статутному капіталі. Майно, що передане Господарству його членами в користування, повертається їм у натуральній формі без винагороди.

11.10. Господарство вважається припиненим із дня внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань відповідного запису.

11.11. Ліквідаційна комісія несе відповідальність за заподіяну Господарству, його членам та/або третім особам шкоду за нормами цивільного законодавства України.

11.12. Спори щодо розподілу майна Господарства, яке припинило свою діяльність, вирішуються судом.

12. ПОРЯДОК УНЕСЕННЯ ЗМІН І ДОПОВНЕНЬ ДО СТАТУТУ

12.1. Зміни та доповнення до Статуту Господарства вносяться членами Господарства одноголосно і набувають чинності після державної реєстрації в установленому законом порядку. Усі зміни та доповнення, що вносяться до Статуту Господарства, є його невід’ємною частиною або викладаються в новій редакції.

ПІДПИСИ ЧЛЕНІВ:

___________________________                                                                                                 _______________________

___________________________                                                                                                 _______________________


Образец для загрузки

Статут.doc
Скачать

Комментарии к материалу

Оформить подписку на раздел «Образцы»

Все образцы в одном месте всегда под рукой

1200 грн. / год

Купить