Получите доступ к более 2 миллионов готовых решений, публикаций и обзоров
Оформить
подписку

Порядок расчета лимита кассы

24.11.2020 704 0 0

См. детальнее: Порядок расчета лимита кассы: образец для работы

Также по теме:


Пример составления (на языке оригинала)

Затверджений наказом директора ТОВ «Сиріус» від 12.06.18 р. № 335

Порядок розрахунку ліміту каси

Розділ 1. Загальні положення

1.1. При встановленні ліміту каси головного підприємства і кас відокремлених підрозділів керуватися нормами Положення про ведення касових операцій у національній валюті, затвердженого постановою Правління НБУ від 29.12.17 р. № 148 (далі – Положення № 148), у редакції, що діє на дату встановлення ліміту каси, а також вимогами даного Порядку (далі – Порядок).

1.2. Відповідальними за дотримання ліміту каси є касири каси головного підприємства та відокремлених підрозділів, які повинні бути ознайомлені з Порядком під підпис. Також із Порядком ознайомлюються під підпис головний бухгалтер та фінансовий директор підприємства.

Розділ 2. Установлення ліміту каси головного підприємства

2.1. Ліміт каси головного підприємства встановлюється виходячи із середньоденної видачі готівки з каси головного підприємства.

2.2. Період вибірки для розрахунку ліміту – 6 місяців, що передують місяцю встановлення ліміту каси.

2.3. До розрахунку ліміту каси включаються будь-які видачі готівки з каси головного підприємства за період вибірки, занесені до касової книги.

2.4. При розрахунку ліміту середньоденна видача готівки визначається шляхом розподілу загальної суми видачі готівки за період вибірки для розрахунку ліміту, установлений у п. 2.2 Порядку, на кількість робочих днів у цьому періоді, виходячи із тривалості робочого тижня, передбаченої графіком роботи головного підприємства.

2.5. Ліміт каси затверджується наказом директора підприємства і діє до того моменту, поки він не буде переглянутий згідно з нормами Положення № 148 у редакції, що діє на момент перегляду ліміту. Із наказом повинні бути ознайомлені під підпис головний бухгалтер, фінансовий директор, касир каси головного підприємства.

2.6. Розрахунок ліміту слід навести за формою додатка до Порядку*.

Розділ 3. Установлення ліміту каси для відокремлених підрозділів

3.1. Ліміт каси відокремленого підрозділу встановлюється виходячи із середньоденного надходження готівки в касу підрозділу на підставі прибуткових касових ордерів та/або фіскальних чеків РРО.

3.2. Період вибірки для розрахунку ліміту – 3 місяці, що передують місяцю встановлення ліміту каси.

3.3. При розрахунку ліміту середньоденні надходження готівки визначаються шляхом розподілу загальної суми надходжень готівки за період вибірки для розрахунку ліміту, установлений п. 3.2 Порядку, на кількість робочих днів у цьому періоді, виходячи із тривалості робочого тижня, передбаченої графіком роботи відповідного відокремленого підрозділу.

3.4. Ліміт каси затверджується наказом директора підприємства і діє до того моменту, поки не буде переглянутий згідно з нормами Положення № 148 у редакції, що діє на момент перегляду ліміту. Із наказом повинні бути ознайомлені під підпис головний бухгалтер, фінансовий директор, керівник відокремленого підрозділу та всі касири відокремленого підрозділу.

3.5. Ліміт каси може бути переглянутий з ініціативи керівника відокремленого підрозділу на підставі його службової записки на ім'я директора підприємства або з ініціативи фінансового директора підприємства виходячи з показників діяльності відокремленого підрозділу.

3.6. Для новостворених відокремлених підрозділів на перші три місяці роботи ліміт каси встановлюється відповідно до прогнозного розрахунку, здійсненого фінансовим департаментом. Ліміт каси затверджується наказом директора підприємства і діє до його обов'язкового перегляду. Протягом двох тижнів після закінчення перших трьох місяців роботи новоствореного відокремленого підрозділу його ліміт каси переглядається відповідно до фактичних готівкових надходжень у порядку, передбаченому Положенням № 148 у редакції, що діє на момент перегляду, і п. 3.1–3.4 цього Порядку.

<...>

____________

* Форма расчета не приводится.


Образец для загрузки

Зразок_Порядок розрахунку ліміту каси.docx

Скачать

Комментарии к материалу