Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Верховна Рада схвалила проект «Кодексу України про процедури банкрутства»

Редакція

22.03.2018 310 0 0

За прийняття відповідного законопроекту № 8060за основу проголосували 233 народних депутата.

Метою проекту, як зазначено у пояснювальній записці, є «підвищення ефективності процедури банкротства, рівня захищеність прав кредиторів вдосконалення процедури продажу майна боржника на аукціоні, підвищення рівня виконання контрактів та судових рішень врегулювання відносин по відновленню платоспроможності фізичних осіб, які опинилися в скрутній фінансовій ситуації і які потребують допомоги з боку держави».

При цьому представлений проект Кодексу складається з двох книг - для боржників-юридичних осіб та боржників-фізичних осіб.

На думку авторів законопроекту, прийняття Кодексу дозволить поліпшити бізнес-клімат, сприяти зменшенню корупції, а також залученню вітчизняних та іноземних інвестицій в економіку України.

В результаті прийняття Кодексу очікується, крім іншого, поліпшення рейтингу України на світовій арені, входження України в число провідних країн світу за умовами ведення бізнесу (doing business).

У той же час Головне науково-експертне управління Верховно Ради вказує на ряд зауважень до проекту документа.

Зокрема, одній з новел проекту є розширення повноважень та участі арбітражних керуючих в процедурах банкрутства які зможуть діставати доступ до держтаємниці, забороняти здійснювати угоди боржникам, також передбачається обов'язкову участь арбітражного керуючого у справах про банкрутство фізичних лиц.

Крім того, згідно зі статтею 10 проекту, не встановлений мінімальний обсяг суми боргу для юридичних осіб як підстава для порушення справи про банкрутство що може привести до порушення справи про банкрутство щодо підприємств, заборгованість яких перед кредиторами складе мізерну суму.

Ще однією новелою є пропозиція про визнання фізичної особи банкрутом в разі його нездатності виконувати свої майнові зобов'язання. Однак, як указують в ГНЕУ, проекту не передбачає заходів проти використання такої банкрутства недобросовісними боржниками для ухилення від виконання своїх зобов'язань.

Крім того, згідно з документом не підлягають реструктуризації або прощення (списання) борги за кредитами, отриманими боржником на відпочинок, розваги, придбання предметів розкоші, а також борги, які виникли з участі боржника в азартних іграх, парі тощо.

Статтею 152 проекти передбачені певні обмеження, які встановлюються по відношенню до осіб, які були визнані банкрутом. Зокрема, фізичні особи, визнані банкрутом протягом п'яти років не можуть займатися незалежною професійною діяльністю, в якості адвокатів, приватних нотаріусів, арбітражних керуючих, приватних виконавців і т.д.

Крім того, пропонується створити систему автоматизованого арешту коштів, що має забезпечити накладання арешту на грошові кошти, що знаходяться на банківських рахунках боржника.

http://iportal.rada.gov.ua/

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали