Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Затверджено порядок надання держпідтримки фермерським господарствам

16.06.2020 265 0 1

Постановою КМУ від 03.06.20 р. № 447 унесено зміни до Порядку використання коштів, передбачених в державному бюджеті для надання фінансової підтримки розвитку фермерських господарств, затвердженого постановою КМУ від 07.02.18 р. № 106 (далі – Порядок № 106).

Так, на 2020 рік на підтримку фермерів виділено 1 млрд грн (це на 200 тис. грн більше, ніж торік). На дату публікації матеріалу розподіл коштів між напрямами за цією програмою ще не затверджено (його затверджує Мінекономіки своїм наказом).

У «Держпідтримка аграріїв – 2020» ми на підставі проєкту, розміщеного на офіційному сайті Мінекономіки, робили огляд напрямів держпідтримки фермерських господарств (далі – ФГ) на 2020 рік. Проте затверджений порядок дещо відрізняється від проєкту.

Тож, на цей рік передбачено такі напрями держпідтримки:

  • часткова компенсація витрат, пов’язаних із наданими сільськогосподарськими дорадчими послугами. Бюджетні кошти отримують сільськогосподарські дорадчі служби, як надають свої послуги ФГ, у розмірі 90 % вартості послуг, але не більше 10 000 грн;
  • фінансова підтримка сільськогосподарських обслуговуючих кооперативів (далі – СОК). За цим напрямом СОК можуть отримати 70 % вартості вітчизняного обладнання для виробництва, збирання, зберігання, перероблення, визначення якості, сортування та фасування сільськогосподарської продукції та техніки для її транспортування. Розмір компенсації не може перевищувати 3 млн грн на один кооператив. Документи слід подати уповноваженому банку до 1 жовтня;
  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) новоствореним ФГ. Підтримка надається у розмірі 3 000 грн на 1 га, але не більше 60 000 грн на одне ФГ. Документи для отримання бюджетних коштів подаються до Українського державного фонду підтримки ФГ;
  • спеціальна бюджетна дотація за утримання корів молочного напряму продуктивності ФГ, у власності якого перебуває від п’яти корів, ідентифікованих та зареєстрованих відповідно до законодавства. Розмір дотації – 5 000 грн за одну корову, але не більше 250 000 грн. Документи слід подати до Мінекономіки до 1 жовтня.

Порядок № 106 містить ще такі напрями держпідтримки:

  • часткова компенсація вартості насіння сільгоспрослин вітчизняного виробництва, закупленого у фізосіб-підприємців та юросіб, які здійснюють виробництво та/або реалізацію насіння;
  • часткова компенсація вартості придбаної сільськогосподарської техніки та обладнання вітчизняного виробництва;
  • бюджетна субсидія на одиницю оброблюваних угідь (1 га) для ФГ (крім новостворених);
  • здешевлення кредитів.

Утім, за цими напрямами у поточному році бюджетні кошти можуть отримати фермери, які подавали документи для їх отримання торік, але не отримали кошти з незалежних від них причин. Таким господарствам для отримання коштів цього року слід повторно подати до 1 вересня пакет документів, передбачений п. 7, 10–12 Порядку № 106.

Що стосується доплати ЄСВ членам/голові ФГ, які зареєстровані у формі фізособи, то порядок надання їм підтримки регулюється постановою КМУ від 22.05.19 р. № 565. Докладно про отримання коштів за цією програмою див. у «Як отримати доплату ЄСВ члену фермерського господарства».

Зверніть увагу: на 2020 рік не передбачена компенсація витрат, пов’язаних із сертифікацією органічного виробництва (у проєкті, розміщеному на сайті Мінекономіки, такий напрям був).

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали