Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Топ-5 українських бізнес-проектів, які зібрали гроші на Kickstarter

Редакція

03.08.2017 261 0 0

На найбільшу світову краудфандінговую платформу виходили принаймні 294 українських бізнес-проекту, які прагнули залучити інвестування способом "з миру по нитці". Вдалося не всім. Але були і проекти, які замість бажаних $ 20-30 тис. Змогли залучити півмільйона доларів

За допомогою краудфандінговой платформи Kickstarter інвестиції намагалися залучити 294 українських проекту. Вони були профінансовані на загальну суму близько $ 2,5 млн, а вклали в них свої кошти десятки тисяч людей з усього світу.

Через Kickstarter інвестиції залучали самі різні українські бізнес-проекти: від виробництва гаджетів і стильних аксесуарів до створення документальних фільмів або відкриття танцювальних занять по степу. Delo.UA зібрало інформацію про проекти, які зуміли залучити найбільше коштів для свого розвитку за допомогою краудфандінга.

3D-пазли Ugears

Проект Ugears з'явився в 2014 році. Під Києвом вони виробляють механічні 3D-пазли з фанери і зубочисток, які потім продають по всьому світу. В каталозі Ugears, серед іншого, є дерев'яні конструктори трамвайної лінії, пожежної машини, трактори, вантажівки, потяги, локомотиви.

На Kickstarter проект вперше вийшов в 2015 році, запланувавши зібрати $ 20 тис. Проте механічні 3D-пазли сподобалися користувачам платформи набагато сильніше, ніж очікували українські підприємці. З першої спроби вдалося зібрати понад $ 406 тис. Після цього Ugears виходив на Kickstarter ще три рази і кожен раз отримував фінансування навіть більше, ніж планував. За чотири компанії проекту вдалося залучити понад $ 840 тис. Зараз проект продовжує розвиватися, розробляти нові 3D-конструктори (скоро будуть виробляти музичний інструмент ліру і дерев'яний календар до 2044) і продавати їх по всьому світу. А в деяких країнах, наприклад в Естонії, Італії, Ізраїлі, Німеччині, пазли Ugears також можна купити в локальних магазинах.

Камера JollyLook

У лютому цього року підприємці з Дніпра і Запоріжжя вийшли на Kickstarter з проектом створення аналогової фотокамери JollyLook, планувалося залучити $ 15 тис. Ці кошти вдалося зібрати за перші 11 годин кампанії, за місяць же камера отримала $ 377 тис.

Камера Jollylook виглядає як старовинний фотоапарат, вона повністю виготовлена ​​з переробленого паперу і ламінованого картону, у неї немає електронних деталей. Єдина складова, зроблена за сучасними технологіями, - це картриджі на 10 фотографій. У камери регульована діафрагма і доступні різні настройки об'єктива, при цьому фотографії вона друкує миттєво. У липні українські підприємці запустили виробництво перших камер Jollylook в Китаї.

Детальніше: https://delo.ua/ 

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали