Підписуйся на інформаційну страховку бухгалтера
Підписатися

Хто кредитує дешевше облікової ставки НБУ?

Редакція

28.03.2016 168 0 0

Ні для кого не секрет, що в нинішніх реаліях ключова ставка часто виконує напівдекоративну функцію, яка є повноцінним інструментом, що дозволяє регулятору впливати на макроекономічні процеси в державі. І бізнес згадує про неї остільки-оскільки, найчастіше, стикаючись з необхідністю розрахунку пені.

Разом з тим, облікова ставка НБУ все-таки продовжує залишатися одним і індикаторів фінансового ринку, орієнтиром для бізнесу та банківських установ при визначенні вартості кредитних ресурсів. «Перехворівши» в березні-вересні 2015 р. рівнями «27,0%» і «30,0%», згаданий показник стабілізувався на позначці 22,0% річних. З моменту стабілізації кредитні пропозиції банків для реального сектора економіки традиційно трималися на поважному відстані від значення облікової ставки, проте, з початком березня на ринку намітилася цікава тенденція.

Практично синхронно четвірка банків з іноземним капіталом: «Райффайзен Банк Аваль», «Креді Агріколь Банк», «ПроКредит Банк» і «Кредобанк» - які традиційно відносяться до активних гравців на ринку агрокредитів, стала пропонувати своїм клієнтам - сільгоспвиробникам кредитні ресурси вартістю на 1 , 0-2,0 % нижче ключової ставки. При цьому слід зазначити, що клієнти, які не мають відношення до агробізнесу, таких цікавих пропозицій не удостоїлися.

З вітчизняних фінансових інститутів виклик прийняв тільки державний «Ощадбанк», який оголосив, з початком третьої декади березня, про старт кредитної програми, орієнтованої на підприємства агропромислового комплексу і передбачає надання фінансування на рівні облікової ставки, або на один процентний пункт нижче.

Вельми привабливими для бізнесу виглядають запропоновані банками-конкурентами процентні ставки і на тлі Українського індексу ставок за депозитами фізичних осіб, що поступається ключовій ставці регулятора всього близько на півтора відсотка.

Як би там не було, а описана тенденція, без сумніву, є позитивною. З одного боку, конкуренція серед продавців ще ніколи не шкодила споживачеві продукту/послуги, а з іншого - суміжні галузі можуть цілком обґрунтовано почати задавати банкірам питання: «А чим же ми гірші?»

Які ж справжні причини приходять подій: ЦУ від глави регулятора;); багатообіцяючі перспективи агросектора в сукупності з ідеальною платіжною дисципліною, або бажання банків зайняти місця в першому ряду при очікуваному зняття мораторію на продаж земель сільгосппризначення - покаже час.

Джерело: http://kurs.com.ua/novost/kto-kreditu...

Коментарі до матеріалу

Кращі матеріали