Отримайте доступ до готових рішень, публікацій та оглядів
Підписатися

Потерпілі внаслідок нещасного випадку на виробництві, які потребують стороннього догляду, можуть його отримати через надавачів соціальних послуг 

21.06.2023 15 0 0

З 1 січня 2023 року змінено механізм реалізації права громадян, потерпілих на виробництві на соціальні послуги з догляду. 

Відповідно до постанови Кабміну від 28.04.2023 №438 потерпілим, яким згідно з медичним висновком визначено потребу в постійному сторонньому догляді та побутовому обслуговуванні, послуги з догляду надаються саме у вигляді послуг через широку мережу їх надавачів. Зокрема, по Вінницькій області до Реєстру надавачів соціальних послуг внесено 140 юридичних осіб, які надають послуги в 170 місцях

Потерпілим та їх родинам надано право обирати на власний розсуд: доглядати рідного самим або держава оплатить роботу професійного надавача послуги. Від обраного варіанту залежить розмір компенсаційної виплати. 

Якщо соціальні послуги надаватиме член сім’ї, компенсацію буде виплачено потерпілому у грошовій формі в розмірі 50% мінімальної заробітної плати. Проте, варто наголосити, що за умови вибору на користь професійного надавача соціальних послуг, сума оплати буде в рази більшою, а кошти Пенсійний фонд України перерахує безпосередньо надавачам на підставі наданих ними звітів. 

Наразі до Пенсійного фонду у Вінницькій області заяви про надання соціальних послуг з догляду членом сім’ї або іншою особою надали 60 осіб, постраждалих внаслідок нещасного випадку на виробництві. Кошти постраждалим виплачено в повному обсязі, як за поточний місяць, так і за період з 1 січня по 1 травня – до прийняття відповідної постанови. Загалом на виплату коштів на медико-соціальний догляд спрямовано 905,6 тис. грн.

https://t.me/pfvinobl

Коментарі до матеріалу